Acel RPG Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Am o idee pentru server. Cum pot face sa fie implementata pe server? De ce nu faceti mai multe update-uri?

In jos

Am o idee pentru server. Cum pot face sa fie implementata pe server? De ce nu faceti mai multe update-uri? Empty Am o idee pentru server. Cum pot face sa fie implementata pe server? De ce nu faceti mai multe update-uri?

Mesaj Scris de Dany_YT Joi Apr 26, 2018 9:01 pm

Am o idee pentru server. Cum pot face sa fie implementata?
Poti posta sugestia aici: http://acel.ro/sugestii

Dar adminii nu raspund niciodata in acel topic, ce pot face sa ma asigur ca ideea mea va fi adaugata pe server?
E de ajuns sa postezi in acel topic. Eu citesc toate sugestiile si notez ideile bune ce ar merita implementate.

Daca ideea mea este buna, cand va fi adaugata pe server?
Cand va fi timp. Sunt multe lucruri de facut pe server. Sunt adaugate lucrurile ce-s considerate cele mai importante.

Cum aflu daca ideea mea va fi implementata in viitor?
Nu afli.

De ce nu se fac mai multe update-uri?
Sunt singurul scripter de pe acel si pe langa gamemode trebuie sa ma ocup si de alte lucruri.
De asemenea, dureaza destul de mult pentru a adauga ceva nou/a repara un bug pentru ca in pawn (limbajul de programare folosit pentru serverele de sa:mp) trebuie sa testezi pe server modificarile facute, spre deosebire de alte limbaje de programare ca PHP unde poti da refresh in browser si sa vezi daca scriptul facut functioneaza.

De ce nu aveti mai multi scripteri?
Sunt putini scripteri care chiar se pricep (pentru ca majoritatea celor care se pricep la scripting au servere de sa:mp) si chiar si daca as gasi pe cineva care se pricepe si are timp, ar aparea riscul de a ajunge gamemode-ul public pe internet, ceea ce nu ar fi foarte bine pentru comunitate.
Este posibil ca vreodata sa fie si alti scripteri pe acel.ro, dar nu vad sa se intample asta in viitorul apropiat.

Vreau sa fiu scripter pe acel
Nu suntem in cautare de scripteri momentan.

Cum aflu la ce se lucreaza acum?
Uneori update-urile sunt puse pe serverul beta.acel.ro inainte de a fi puse pe serverele normale.
Dany_YT
Dany_YT
Fondator
Fondator

Mesaje : 446
Data de înscriere : 21/01/2018
Varsta : 23
Localizare : Ilfov

https://naty-nataly1.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum